УЧАСНИК АСАМБЛЕЇ-2024 ОКСАНА АДАГАМОВА
Вітаю!
Я Адагамова Оксана. , м.Дніпро, Україна
І я рада представити вам свій Б’юті-простір Adagamova Oksana Healthy &Beauty Space.
Сьогодні хочу провести невеличку екскурсію та показати, як проходить навчання масажу обличчя.
Це аудиторія, в якій ми вчимося робити справжню красу.
Я зробила все для того, щоб учням було комфортно, зручно, смачно та весело!
Для максимально повного засвоєння теоретичної інформації я використовую різні наочні матеріали. Це – методичні посібники, картинки з анатомічного атласу, плакати, 3-D атлас з анатомії.
На семінарі я багато уваги приділяю анатомії, щоб учні глибоко розуміли ті процеси, які відбуваються на обличчі під час старіння. Лише тоді ми можемо забезпечити гарний результат після масажу.
У процесі навчання учениці практикують одна на одній і, окрім того, що вчаться робити масаж клієнтам, омолоджують під час семінару власні личка.
Моя комплексна програма містить 6 курсів. Даний семінар присвячений інтраоральному масажу. На деяких курсах ми малюємо мʼязи на собі.
В перервах ми спілкуємося, розмовляємо про життя, пʼємо запашну каву та смакуємо солодощами.
Після кожного курсу учні отримують сертифікати і з практичним досвідом йдуть у світ робити справжню красу!
- Методика направлена на роботу із глибокими тканинами, м’язами, фасціями, жировими пакетами. Виконується без використання масажного засобу, що надає змогу проникнути максимально глибоко. Складається з декількох етапів. Перший етап – це підготовчий блок. Другий – це міофасціальний блок роботи з зоною декольте, верхнім плечовим поясом, шиєю, апоневрозом, жувальними м’язами. Наступний блок – міофасціальний етап роботи з м’язами та фасціями обличчя. Потім йде блок ліпомоделювання – це блок роботи з жировими пакетами. Наступний блок – блок ліфтингу. Останній – завершальний етап.
- Починаємо з підготовчого етапу.
- В цьому етапі ми будемо працювати з діафрагмою і верхнім плечовим поясом.
- Навіщо нам працювати з діафрагмою?
- Справа в тому, що процес дихання дуже сильно впливає на всі органи та системи нашого організму. І, в тому числі, на естетику обличчя. Наведу приклад, якщо діафрагма спазмована і вона не виконує повноцінно свою функцію, наприклад, вона не може повноцінно опуститися під час вдиху, їй будуть допомагати якісь інші м’язи. Одними з допоміжних м’язів є драбинчасті м’язи, які розташовуються на боковій поверхні шиї. Як це буде впливати на естетику обличчя? Ми будемо бачити, що обличчя буде набрякле, тому що лімфатичний відтік здійснюється по боковій поверхні шиї, і, як ми знаємо, вся лімфа спускається у венозний кут.
- Якщо грудна клітка завернута вперед, всі тканини тут спаяні, м’язи шиї спазмовані, в тому числі драбинчасті, які перенапружуються внаслідок неправильного патерну дихання, тоді лімфа буде затримуватися на обличчі. Для того, щоб розвантажити ці м’язи, нам необхідно повернути нормальний патерн дихання.
- По-перше, нам необхідно оцінити як людина дихає. Чи може вона повноцінно розкрити нижню частину грудної клітки? Адже дехто дихає тільки в живіт, а дехто, коли ми просимо зробити глибокий вдих, підключає м’язи шиї. Нам потрібно, щоб обов’язково розкривалася грудна клітка в нижній частині. Є прямі та непрямі ознаки, за якими ми можемо визначити, чи працює повноцінно діафрагма. Про всі ознаки, про всі взаємозв’язки я розповідаю на теоретичній частині своїх семінарів. Я дуже багато уваги приділяю теорії. Я впевнена, що професіонал, який працює з тілом або обличчям, повинен добре знати анатомію і те, на яку структуру він впливає, розуміти, що в нього знаходиться під пальчиками. Він повинен відчувати стан м’язу або фасції, на які він здійснює вплив.
- Щоб учні зрозуміли причини різних естетичних недоліків на обличчі, я даю багато теоретичних знань. Наприклад, пояснюю чому виникає заглиблення носогубної складки, чому виникають кисетні зморшки, або зморшки на лобі, або чому провисає друге підборіддя, і як, наприклад, це пов’язано із тонусом м’язів тазового дна. Тоді студенти розуміють, що естетика обличчя пов’язана зі станом всього тіла, а саме з поставою, з положенням голови, з процесом дихання та ін.
- Але зараз ми більше приділимо уваги практиці. Я ставлю руки на нижню частину грудної клітки і прошу людину зробити вдих, розширюючи нижню частину грудної клітки. Робимо вдих, видих. На видиху я додаю вібрацію. Знов вдих і видих. Тепер я буду працювати окремо і з правою та з лівою половинками діафрагми. Прошу зробити вдих з акцентом праворуч. Потім я йду ліворуч. Ставлю руки і прошу зробити вдих більше з акцентом ліворуч. Я оцінюю амплітуду.
- Потім роблю техніку «рекойл». Ставлю руки на грудну клітку. Прошу зробити вдих грудною кліткою. Працюю всім тілом. Вдих, видих. Декілька разів. І різко убираю руки.
- Далі робота з руками у трьох векторах. Потім працюю із фасцією в зоні грудної клітки одномоментно з боку спини та передньої поверхні. Тут я працюю із поверхневої фасцією. Прийом дуже добре знімає напруження. Потім я переходжу на іншу сторону. Потім знову працюю із фасцією. Обов’язково я приділяю увагу ергономіці майстра. Це дуже важливо.
- Потім працюю з шиєю. Я це роблю тілом. І це дуже сильно відчувається клієнтом, як ви працюєте.
- Переходимо безпосередньо до масажу. Зараз ми будемо працювати з зоною декольте. Перший рух – кругове розминання над грудиною. Мені необхідно відчути, чи рухливі тут тканини. Головна мета масажу – зробити так, щоб тканини були максимально рухливі. Якщо я відчуваю, що десь є залипання, а в зоні грудини це буває дуже часто, тут також може бути багато болючих місць. Якщо тканини нерухливі, мені необхідно зробити так, щоб вони набули консистенцію здорової тканини. Тобто вона повинна рухатися в усі боки. Коли відбуваються вікові зміни дуже часто утворюються якісь залипання.
- Є багато прийомів для роботи із цією зоною. На лобі дуже помітні результати, коли ми робимо фото «до» та «після». Зморшки добре розгладжуються. Потім переходимо на зону міжбрів’я. Я зараз показую прийоми трошки швидше, щоб максимально встигнути. Взагалі масаж займає десь годину.
- Далі я працюю із коловим м’язом ока. Необхідно його розслабити. Він досить тоненький і я працюю дуже м’яко і переходжу на зону «гусячих лапок». Я розправляю фасцію дуже обережно, тут ми не давимо, взагалі на зону скроні надавлювати сильно не можна, бо тут знаходиться клиноподібна кістка. Якщо є зморшки, можна пощипати. Ми завершили міофасціальний блок роботи з обличчям.
- Далі у масажі ще є блок ліпомоделювання, в якому ми працюємо з жировими пакетами, потім блок ліфтингу. Їх демонстрацію я пропускаю. Я покажу зараз завершальний блок. Він може бути двох варіантів. Якщо звертається клієнтка з дуже тонесенькою шкірою і дрібнозморшковим типом старіння обличчя, необхідно цю шкіру тонізувати. Тоді я обираю прийоми для тонізації шкіри. Якщо тонус шкіри нормальний, тоді я ці прийоми можу не використовувати, а одразу роблю масажні прийоми для розслаблення.
- Ми поступово готуємо клієнта до завершення нашої процедури. Всі рухи дуже м’які та приємні. Наприкінці масажу я йду до нижніх кінцівок. Це такий «сюрприз» клієнтові, щоб він відчув розслаблення в усьому тілі. Ми дякуємо клієнтові за те, що до нас прийшов і отримуємо масу позитивних відгуків!